Bakır Kaplama İşlemleri

Her türlü Bakır Kaplama işleri geniş, büyük sistemlerimizde birinci sınıf yapılır. Kaliteli, güvenli ve hızlı kaplama… Kaplama tesisimizin ve kaplama aparatlarımızın günlük-haftalık ve aylık bakımları ve temizlikleri sistem doğrultusunda gerçekleşir.

Kaplama işlemi yapılan parçalar, Kalite Kontrol Biriminde % 100 kontrol edilerek görülen hatalar ile ilgili hata bildirim raporu düzenlenerek bulunan eksikler kayıt altına alınır. Raporlar doğrultusunda düzeltici ve önleyici sistem yaklaşımı ile hataların tekrarlanması önlenmeye calışılır.

Bakır, bilindiği üzere elektrik iletkenliği olarak altın ve gümüşten sonra gelen iyi metaldir. Bunun yanı sıra işlenebilme ve mekanik özellik olarak oldukça iyi bir metaldir.

Bakır Kaplama Çeşitleri

Bilindiği üzere Bakır Kaplama’nın 3 farklı çeşidi vardır. Bunlar; Asitli Bakır Kaplama, Alkali Siyanürsüz Bakır Kaplama ve Siyanürlü Bakır Kaplamadır. Hepsinin kendi içinde farklı avantajları ve özellikleri vardır. 

ASİTLİ BAKIR KAPLAMA
ALKALİ SİYANÜRSÜZ BAKIR KAPLAMA
SİYANÜRLÜ BAKIR KAPLAMA

Asitli Bakır Kaplama; Ayna parlaklığı seviyesinde kaplama yapar ve düzeylemesi, dağılımı oldukça yüksek, kullanımı kolaydır. 

Alkali Siyanürsüz Bakır Kaplama; genel olarak parlaklığı, girişkenliği ve yapışkanlık özelliklerini ön plana çıkarabiliriz.

Siyanürlü Bakır Kaplama; Hızlı kaplanmasının yanında, tutunumunun yüksek olması, kaplama gücünün yüksek olması ve işlenmesini kolay olmasını ekleyebiliriz.